Devlet ve Yöneticiler ile İlişki

(1) İncil'in Öğretişi: Devleti yönetenler ve tüm insanlar için dua edin...
"Her şeyden önce şunu öğütlerim: Tanrı yoluna tam bir bağlılık ve ağırbaşlılık içinde sakin ve huzurlu bir yaşam sürelim diye, krallarla bütün üst yöneticiler dâhil, bütün insanlar için dilekler, dualar, yakarışlar ve şükürler sunulsun. Böyle yapmak iyidir ve Kurtarıcımız Tanrı'yı hoşnut eder. O bütün insanların kurtulup gerçeğin bilincine erişmesini ister."
(İncil, 1Ti.2:1-4)
(2) İncil'in Öğretişi: Devleti yönetenlere bağımlı olun...
"İnsanlar arasında yetkili kılınmış her kuruma -gerek her şeyin üstünde olan krala gerekse kötülük yapanların cezalandırılması, iyilik edenlerin onurlandırılması için kral tarafından gönderilen valilere Rab adına bağımlı olun. Çünkü Tanrı'nın isteği, iyilik yaparak akılsızların bilgisizliğini susturmanızdır."
İncil, 1Pet.2:13-15
(3) İncil'in Öğretişi: Verginizi verin...
"Herkese hakkını verin: Vergi hakkı olana vergi, gümrük hakkı olana gümrük, saygı hakkı olana saygı, onur hakkı olana onur verin."
İncil, Rom.13:7
(4) İncil'in Öğretişi: Tanrı'dan korkun, devleti yönetenlere saygı gösterin...
"Özgür insanlar olarak yaşayın, ancak özgürlüğünüzü kötülük yapmak için bahane etmeyin. Tanrı'nın kulları olarak yaşayın. Herkese saygı gösterin. İmanlı kardeşlerinizi sevin, Tanrı'dan korkun, krala saygı gösterin."
İncil, 1Pet.2:16,17
(5) İncil'in Öğretişi: Haksızlıklara Tanrı bilinciyle katlanın...
"Haksız yere acı çeken kişi, Tanrı bilinciyle acıya katlanırsa, Tanrı'yı hoşnut eder. Çünkü günah işleyip dövüldüğünüzde dayanırsanız, bunda övülecek ne var? Ama iyilik edip acı çektiğinizde dayanırsanız, Tanrı'yı hoşnut edersiniz."
İncil, Pet.2:19,20)
(6) Bir Hıristiyan olarak duamız...
Her Şeye Gücü Yeten Rab Allahımız, Türkiye'yi sevdiğin için sana şükrediyoruz. Ve senin adınla devletimizi yönetileri bereketlemek istiyoruz. Ülkemizin ekonomide, bilimde, savunmada, toplulumsal ilişkilerde gelişmesi için tüm kurumlarda sorumlu olanlara görevlerini yaparken derin bir bilgelik, anlayış vermeni dileyerek Efendimiz Mesih İsa'nın adıyla yalvarıyoruz. Amin.
Kutsal Kitap

Gerçek sizi bekliyor...

Kutsal Kitap okumak için, burayı tıklayınız ve ya arayınız:
İncil

Hiç İncil okudunuz mu?

Hediye İncil almak istiyorsanız burayı tıklayınız

Kilise Her Cuma Günü Açıktır

e-Kitaplar

Eşcinsellik ve Kutsal Kitap Öğretisi Tövbe Tövbe
Dua

Dua ihtiyacınız var mı?

Sizin için dua etmek istiyoruz. Lütfen dua eden ellere tıklayıp isteğinizi bize gönderiniz.

{{whatwevelieve}}
{{dv}}
Bursa Protestan Kilisesi - Yönetim ve İbadet Kılavuzu