Mesih Nedir?

Aile | Devlet ve Yöneticiler ile İlişki | İmanlının Tanrı'yla İlişkisi | İncil Neden Tebliğ Ediliyor? | İsa Mesih'in Kurtuluş Müjdesi | Kilise Nedir? | Mesih Nedir? | Kişisel Değişim | Tanrı Sevgidir | Toplum ile İlişkiler
(1) Hıristiyan ilahiyatında: Mesih Kurtarıcı'dır...
"Melek onlara, 'Korkmayın!' dedi. 'Size, bütün halkı çok sevindirecek bir haber müjdeliyorum: Bugün size, Davut'un kentinde bir Kurtarıcı doğdu. Bu, Rab olan Mesih'tir*.'"
Lu.2:10
(2) Hıristiyan ilahiyatında: Mesih İsa'dır...
"Meryem bir oğul doğuracak. Adını İsa koyacaksın. Çünkü halkını günahlarından O kurtaracak."
Mat.1:21
(3) Hıristiyan ilahiyatında: Mesih Tanrı'nın kendisidir...
"Öyle ki, İsa'nın adı anıldığında gökteki, yerdeki ve yer altındakilerin hepsi diz çöksün ve her dil, Baba Tanrı'nın yüceltilmesi için İsa Mesih'in Rab olduğunu açıkça söylesin."
Flp.2:10
(4) Hıristiyan ilahiyatında: Mesih tekrar gelecektir...
"Mübarek ve tek Hükümdar, kralların Kralı, rablerin Rabbi, ölümsüzlüğün tek sahibi, yaklaşılmaz ışıkta yaşayan, hiçbir insanın görmediği ve göremeyeceği Tanrı, Mesih'i belirlenen zamanda ortaya çıkaracaktır. Onur ve kudret sonsuza dek O'nun olsun! Amin."
1Ti6:15
(5) Hıristiyan ilahiyatında: Mesih (İsa) iman yoluyla içinizde yaşar...
"Tanrı kutsallarına bu sırrın uluslar arasında ne denli yüce ve zengin olduğunu bildirmek istedi. Bu sırrın özü şudur: Mesih içinizdedir. Bu da size yüceliğe kavuşma umudunu veriyor."
Kol.1:27
(6) Hıristiyan ilahiyatında: Mesih (İsa) ne zaman gelecek?
"Bunun için uyanık kalın. Çünkü Rabbiniz'in geleceği günü bilemezsiniz. Ama şunu bilin ki, ev sahibi, hırsızın gece hangi saatte geleceğini bilse, uyanık kalır, evinin soyulmasına fırsat vermez. Bunun için siz de hazır olun! Çünkü İnsanoğlu (İsa) beklemediğiniz saatte gelecektir."
Mat.24:42-44
(7) İsa Mesih sizleri uyarır: Sahte mesihler olacaktır?
"Eğer o zaman biri size, 'İşte Mesih burada', ya da 'İşte şurada' derse, inanmayın. Çünkü sahte Mesihler, sahte peygamberler türeyecek; bunlar büyük belirtiler ve harikalar yapacaklar. Öyle ki, ellerinden gelse, seçilmiş olanları bile saptıracaklar. 'Bunun için size, 'İşte Mesih çölde' derlerse gitmeyin. 'Bakın, iç odalarda' derlerse inanmayın."
Mat.24:23-26
İncil

Hiç İncil okudunuz mu?

Hediye İncil almak istiyorsanız burayı tıklayınız

Kilise Her Cuma Günü Açıktır