Kutsal Kitap

Gerçek sizi bekliyor...

Kutsal Kitap okumak için, burayı tıklayınız ve ya arayınız:
İncil

Hiç İncil okudunuz mu?

Hediye İncil almak istiyorsanız burayı tıklayınız

Kilise Her Cuma Günü Açıktır
Dua

Dua ihtiyacınız var mı?

Sizin için dua etmek istiyoruz. Lütfen dua eden ellere tıklayıp isteğinizi bize gönderiniz.

Ana Sayfa | Makaleler
page 1 of 2

Makaleler

İsa Mesih'e Benzemek

İsa Mesih'e Benzemek

İsa Mesih'e benzeme tutkusu Hristiyan'ın genetiğinde bulunan bir nitelik olarak varlığını korudukça, Mesih'in doluluğundaki olgunluk düzeyine eriştirecek nitelikleri iman yaşamına doğal biçimde getirir. Bu tutku, benlik tarafından baskılanıp mutasyona uğratılmadıkça İsa Mesih'e ait öğrencilerin ruhsal gelişmesini, karakter değişimini sağlayacak; hizmet gerçek anlamda bir tanrısayarlık kazanacaktır. Öyleyse "İsa Mesih'e benzemek deyince ne anlıyoruz?" sorusu ve soruya verilen yanıt her imanlı için geçerli ve önemlidir.


Kutsal Ruh’un İmanlıdaki İşleri

Kutsal Ruh’un İmanlıdaki İşleri

Kutsal Ruh Nedir? Kutsal Ruh yaratılışta, toplumsal olaylarda ve insanın yaşamında Rab’bin tasarılarını yerine getiren, kurtuluşumuzun güvencesi, Tanrı yüceliğini övmemizi sağlayan varlık, Rab’dir.


Yanlış Anlamalar: 1 Hristiyan Denince Ne Düşünürsünüz?

Yanlış Anlamalar: 1 Hristiyan Denince Ne Düşünürsünüz?

(Ve Örnek Hristiyanlık) “Hristiyan” denince aklınıza gelen ilk üç düşünce sizin Hristiyanlara olan tutumunuzla yakından ilgilidir. Eğer aklınızdaki ilk üç düşünce Hristiyanlık, dolayısıyla Hristiyanlar hakkında olumsuzsa bunun nedenlerine bir bakmalısınız.


Esenlik Veren Gerçekler

Esenlik Veren Gerçekler
İncil esenlik veren gerçeklerle doludur. Bu gerçekler İsa Mesih'e Rab ve kurtarıcı olarak iman edenlere teşvik verir. "Her Zaman Sevinin" (1.Selanikliler 5:16)

İsa Yaşıyor

İsa Yaşıyor
Size hiç bir yarar sağlamayacağını hatta sizin için kötü sonuçlar doğuracağını bildiğiniz bir yalanı söyler misiniz? Kendi uydurduğunuz bir yalanı savunmak için ne kadar sıkıntı çekmeyi ne kadar baskı görmeyi göze alabilirsiniz. Gerçek olmadığını bildiğiniz bir yalanı ölüm pahasına savunabilir misiniz?

Put Nedir?

Put Nedir?
“Put” en kolay tanımıyla, Tanrı’nın yerini, yüceciliğini alarak sizin yaşamınıza yön veren şeydir.  Nesne olabileceği gibi abartılı bir biçimde oraya çıkmış ihtiyaç; düşünceleriniz daha ötesi kendiniz olabilirsiniz!!!

İmmanuel, Tanrı bizimle

İmmanuel, Tanrı bizimle
Ben spor yapmayı seviyorum. Yüzmek, bisiklete binmek, dağda yürüyüş yapmak, kayak yapmak hoşuma gidiyor. Ama bir şey yapsam, başka bir kişiyle yapmak terci ederim. Spor yalnız yapmam gerekiyorsa, aynı zevki alamıyorum. Bazı sporlar tek kişilik olarak yapılabilecekse de tehlike var. Uzun bisiklet turu yapsam, ama sapa bir yoldan geçerken bisikletten düşüp kolumu kırsam, bana kim yardım eder?

Herkesle barış içinde yaşamak...

Herkesle barış içinde yaşamak...
"Kuran Yakma" konusunun Hristyan olduğunu söyleyen bir kişi tarafından gündeme getirilmesini hiç istemezdik. Kendini "sevgi" olarak açıklayan Tanrımız, farklı inançlara sahip insanlarla barış içinde yaşamamızı söylemekte; kutsal yaşamı herkesle barış içinde yaşamaya bağlamaktadır:  "Herkesle barış içinde yaşamaya, kutsal olmaya gayret edin. Kutsallığa sahip olmadan kimse Rab'bi göremeyecek." (İncil, İbranilere Mektup. 12:14)

pages: 1 | 2